Arama:

Tij Gijon Nedir?

Tij çubuğu, rot, tayrot diye bilinen gijonlar sıklıkla cıvata elemanlarının boyca eksik kaldığı noktalarda kullanılmaktadır. Ayrıca inşaatlarda kalıp üzerinde yer alan kör delik olarak tabir edilen alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca bu saplamalar askı sistemlerinde Bağlantı Elemanı, Çelik Konstrüksiyonlar da ise Gerdirme amaçlı kullanılmaktadırlar. M8 tij fiyatı bu alanda en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

M8 Tij Fiyatı
M8 Tij Fiyatı

Gijon Tij Ölçüleri

Piyasada M2-M100’e kadar gijon ölçüsü bulmak mümkündür. Bazı ölçüler ihtiyaç ve isteğe göre talep görüp, gijon saplama imalatçıları tarafından özel isteğe göre gijon tij saplama üretilmektedir. Bunun için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Özellikle M8 gijon saplama piyasada en çok talep edilen ve kullanılan tij ölçüsüdür. Gijon çalışma yük birimi kilo newton olup “kN” kısaltması ile kullanılmaktadır. 1 ton yaklaşık 9.8 kN değerindedir. (1 kN = 101,97 kg) M8 tij gijon çalışma yükü 3 kN’dir.

Özel karışımlı çinkodan imal edilen tij elemanları paslanma için korunaklıdır. Dişli yapısı gijon bağlantı elemanına daha yüksek mukavemet kazandırmaktadır. Bundan dolayı çoğunlukla askı sistemlerinde bağlantı amaçlı tercih edilmektedir. Aynı eleman çelik konstrüksiyon sanayinde gerdirme ihtiyacı olan noktalarda tercih edilmektedir.

Gijon Tij Fiyatları ve Modelleri

Genellikle askı sistemleri ve çelik konstrüksiyonlar için ihtiyaç duyulan gijon tij modelleri DIN 975 standartında M2’den başlayıp M100’e kadar farklı ölçülerde üretilmektedir. Her bir metrik için boy ve çap değerlerine değişiklik gösterdiğinden fiyatlarda bu oranda değişmektedir. Piyasada artık gijon tij saplama çeşitlerine perakende ve toptan olarak rahatlıkla ulaşmanız mümkündür.

Boyu 1m ve üzeri olup tümüne veya orta kısım hariç bölümlere diş açılmış başı olmayan silindirik çubuklara gijon denir. Diğer bir ismi tij çubuğu olarak da kullanılmaktadır. Her iki tarafı diş açılmış veya orta kısmında diş açılmamış olanları da mevcuttur. Dayanıklılık derecesi 5.6-8.8-10.9’dur. Genellikle cıvataların uzunluk olarak yetersiz kaldıkları yerlerde veya kalıp üzerinde kör deliklerde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı gijon çeşitleri ve bu çeşitlere göre tij fiyatları mevcuttur. Gijon fiyatları ne kadar olduğu konusu imalat yerlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. M2 – M100 aralığında üretimi yapılan gijonlar, isteğe göre farklı boyutlarda da üretilmektedir. Bu durum fiyatlar konusunda farklılıklar oluşturmaktadır. Özel karışımlı çinkodan imal edilen gijon tij fiyatı piyasada 6 TL ‘den başlayan fiyatlarla satışı yapılmaktadır. M2– M100 arasında farklı ölçülerde ve farklı fiyatlarda satışı yapılmaktadır.

Gijonların uzunlukları 20 cm den başlayıp 30 cm, 50 cm, 100 cm ve 200 cm gibi ölçülerde kesimleri yapılabilmektedir. Gijon fiyatları ne kadar olduğunu belirlemek için uzunluk, anma çapı gibi etkenlerde önemlidir. Elbette alım şekli gijon tij fiyatları için farklılık oluşturmaktadır. Tek alımlar toptan alımlara göre daha yüksek olmaktadır. Yada özel ölçülerde gijon fiyatları daha yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Talebinize göre gijon tij fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Gijon Tij İmalatçıları

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile gijon imalatı kolaylaştı ve imalatçı sayıları artmaya başladı. Ancak bu durum sektördeki tecrübe ve fiyat avantajını arttırmıyor ne yazık ki. 43 yıldır Saplama, Ankraj, Bolt, el Çekme ve Gijon Tij İmalatı yapan firmamız en kaliteli ürünleri en hızlı ve en uygun fiyata sunmak için çalışmalarına hızla devam ediyor. Standart veya özel ölçülerdeki bağlantı elemanları ihtiyaçlarınızda firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

M8 Tij Fiyatı – Galvanizli Beyaz Gijon Tij

Bağlantı elemanları arasında birçok sektörde tercih edilen elemanların başında gijon diğer adıyla tij saplamalar gelmektedir. Bu ürünlerin içerisinde ihtiyaca göre farklı ebatlarda gijonlar yer almaktadır. Özellikle en sık kullanılan elemanlar M8 Gijon ve M10 Gijon çeşitleridir. Ayrıca metre m8 gijon din 975, 1 metre m8 gijon din, m8 gijon dın 975 beyaz, gijon dın 975 beyaz, beyaz 1 metre m8 gijon, 975 beyaz 1 metre m8, gijon din 975 beyaz 1, din 975 beyaz 1 metre, din 975 demir gijon saplama olarak aratılan yoğun şekilde talep gören gijon tij çeşitleridir. En uygun M8 Gijon Tij fiyatı hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Gijon Tij Kullanımı

Gijonun bir ucu vida açılan yuvaya, diğer ucu ise somun vasıtasıyla bağlantı kurulur. Gerekli görüldüğünde kesilerek istenilen ölçülere getirilip kullanılmaktadır. Ayrıca kelebek somun vasıtasıyla gerdirme için de kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın ihtiyaçlarına göre tam diş gijon saplama, kısmı diş gijon saplama veya iki ucu dişli gijon tij saplama olarak üretimi yapılmaktadır.

 

Diğer Yazılar