Arama:

U Bolt Kelepçe Nedir Ne İşe Yarar?

Şekli U harfini andıran ve uçlarında vida dişleri bulunan bir cıvata çeşididir. U bolt cıvatalar gaz ve sıvıların geçtiği kayar noktalarda boruları desteklemek amaçlı genelde endüstriyel amaçlı kullanılmaktadır. Olası paslanmalara karşı çinko ile kaplıdır.

 


U Bolt Kelepçe Ölçüleri

Boruların kanallara montajı için kullanılan U Bolt cıvatalar, inşaat sektöründe boru hatlarını duvarlara sabitlenmesini sağlar. U Bolt ölçüleri, desteklediği borunun boyutuna göre belirlenir. U bolt cıvatalar ayrıca halatları bir arada tutmak için de kullanılmaktadır. Bir boru taşıyabileceği gaz veya sıvının miktarına göre üretilmektedir. Aynı şekilde u bolt kelepçelerde boruların çaplarına göre üretilir.

U Bolt Ölçüleri tanımlamak için, malzeme türü, anma çapı, iç aralığı, diş boyutları, iç yükseklik ve diş uzunluğu ölçüleri bilinmesi gerekir. Diş ölçü birimi metrik olarak ifade edilir. M6-M24 aralığında çelik “Elektro Galvaniz” kaplı veya isteğe göre “Paslanmaz (INOX)” olarak da üretimi yapılmaktadır. Farklı ölçülerde üretilen U Bolt fiyatları için de farklılık göstermektedir. Bolt kelepçe fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.