Arama:

U-Bolt Saplama

Kavisli olarak uzayan iki bacağında vida helisel oluklar bulunan U harfine benzeyen bir cıvata tipidir. U-Bolt saplama endüstriyel kullanımda tercih edilmektedir. Gaz ve sıvı geçişi olan boruların desteklenmesi ve güçlendirilmesi için kullanılır. U Bolt saplamaların gövdesinin çinko ile kaplı olduğundan, paslanmaya karşı korunaklıdır.

 

Değişik yükleri ve tork ihtiyaçlarını desteklemek için çeşitli boylarda u bolt saplama üretilmektedir. Boru gibi parçaların sabitlenmesi yerine tesisatı desteklemek amaçlı kayar noktalarda kullanılmaktadır. U Bolt saplama elemanlarının kullanım alanlarından bir diğeri de  tesisatları boru, kiriş ve direk gibi alanlara tutturup sağlamlık sağlar.

 

Daha güçlü bir stabilite için elemanın her iki ucunu kapsayan çapraz parçalar ile kullanılabilmektedir. Delik açılmış parça ve alanlarda, dişli uçları bulunan rondela veya vida çeşitlerinde kullanılmaktadır. Çoğunlukla inşaat sektöründe temel ve çatılarda tutturmada kullanılmaktadır. Makina sanayinde ise motor ve şaft bileşenlerinde boru ve kanalları tutturmak için tasarlanmışlardır.

Malzeme türü, anma çapı, iç aralık, diş uzunluk ve boyutları, iç yükseklik gibi U Bolt ölçüleri bu bağlantı elemanını tanımlamak için kullanılmaktadır.

U Bolt saplama ürünleri genellikle stoklarımızda mevcut. Özel U Bolt saplamalar, ayrıntılara göre çeşitli malzeme ve boyutlarda da üretilebilmektedir. Bunun için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Diğer Yazılar