Arama:

Saplama ankraj bolt gijon imalatı askı sistemlerinde kullanılmak üzere tesislerimizde yapılmaktadır. Talebe göre, tam, kısmi ve iki ucu dişli çubuklar olarak üretimi yapılmaktadır. Saplama, ankraj, U-boltlar, gijon, cıvata, iskele kelepçe sabitleme, somunlar paslanmaz inox kaplama ve özel üretim seçenekleriyle imalatı yapılmaktadır.

Saplama cıvatalar her iki tarafından dişi olan başsız vida çeşitleridir. Sık bir şekilde söküp takılan bağlantı noktalarında tercih edilmektedir. Ana parçaya sabit olacak şekilde sıkıca konumlanır. Sonrasında takılacak olan parçaya somun vasıtasıyla iyice sıkılarak yerleştirilir.

Tij saplama

Ankraj, korozyon taban alanda belli bir açıyla açılmış olan deliğe beton enjeksiyonu yapılmasıdır. Bu işlemde kullanılan ön gerdirme özel çelik halatlar, dayanıklı ve korozyona karşı korumalıdır. Ayrıca saplama olarak da bilinmektedir. Ankrajlar, yapı elemanlarını betona sabitleme amaçlı kullanılmaktadır. Bu elemanlar üzerine uygulanan gerilme kuvvetini tabana iletirler.

Ankraj

Ubolt boru kelepçeleri, tek parça halinde üretilmiş farklı derecelerdeki basınç altında U harfi şeklinde şekil verilmiş bağlantı elemanlarıdır. Endüstriyel amaçlı kullanım için ideal olan u-bolt kelepçe, hem yatay hem de dikey zeminlerdeki boruların sabitlenmesinde kullanılır.

U Bolt Saplama

Gijon, boyları 1 metre ve üzerinde olan, gövdesinin tamamına veya orta bölüm hariç kısımlara diş açılmış, başsız silindirik çubuklardır. Diğer bir ismi tij çubuğu olarak da kullanılmaktadır. Her iki tarafı diş açılmış veya orta kısmında diş açılmamış çeşitleri vardır. Dayanıklılık değerleri  5,6 – 8,8 – 10,9 derecedir. Çoğunlukla cıvata gibi bağlantı elemanlarının boylarının yetersiz oldukları yerlerde kullanılmaktadır.

Saplama bolt gijon imalatı için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından veya iletişim formundan bizimle iletişim kurabilirsiniz.